Biržai – Rokiškis
1 diena
Išvykstame iš Vilniaus, važiuojame pro Ukmergę. Atvykstame į Upytę – Linų muziejų, įsikūrusį sename vėjo malūne, vieninteliame tokiame Lietuvoje, klausysimės linininkystės istorijos, apžiūrėsime linų apdirbimo įrankius ir patys bandysime išdirbti liną.
Toliau vykstame į Biržus. Šis miestas minimas nuo 1450 metų. Iki pat XIX a. pradžios Biržai priklausė kunigaikščiams Radviloms, todėl pirmą sustojimą mieste padarysime prie Radvilų XVII a. statytos bastioninės tvirtovės, kurioje įsikūręs didelis ir turtingas muziejus. Čia sužinosite visą Biržų krašto istoriją. Po ekskursijos po Biržų istoriją pradėsime „Alaus kelio“ ekskursiją . Muziejaus, vienoje salėje, Jūs pamatysite visus, alaus gamybai naudotus įrankius. Muziejaus gidė vaizdžiai papasakos visas alaus gamybos subtilybes. Kartu dalyvausiantis folklorinis ansamblis „Siaudela“ padainuos biržietiškų dainų apie alų, paskudučiuos, pūs ragus ir kartu su Jumis pašoks. Jūs turėsite puikią galimybę paragauti biržietiško alaus, naminės duonos ir sūrio, išmoksite biržietišką alaus himną.
Tęsiame kelionę prie Širvėnos ežero kuris yra seniausias Lietuvoje dirbtinis ežeras, suformuotas 1575 m. Turite progą pasivaikščioti 525 m ilgio pėščiųjų lieptu per šį ežerą. Kitoje ežero pusėje prieisime grafų Tiškevičių dvarą, kurį Tiškevičiai nupirko 1811 m. iš Radvilų.
Apžiūrėję dvaro pastatus ir pavaikščioję po parką, važiuosime ežero pakraščiu link Rinkuškių. Lankysimės 5 vietą pagal alaus pardavimą Lietuvoje užimančioje Rinkuškių alaus darykloje. Čia apžiūrėsime daryklą, profesionalai Jums parodys ir papasakos kaip gaminamas tikrasis biržietiškas alus, o paskui paragausime ypatingo sodraus skonio Biržiečių alaus.
2 diena
Vykstame į Nepriklausomybės aikštę Rokiškio senamiestyje, kuris yra raiškiausias ir vertingiausias klasicizmo epochos urbanistikos paminklas Lietuvoje. Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia – gražiausias neogotikos ansamblis Lietuvoje su prie jos šono pristatytu 56,5 m aukščio kvadratiniu bokštu bei Šv. Juozapo koplyčia. Bažnyčioje galima pasigrožėti labai vertingais medžio dirbiniais iš Belgijos, vitražais ir bronzinėmis skulptūromis iš Austrijos, bronziniu paauksuotu altoriumi iš Prancūzijos ir t.t. Po presbiterija įrengta fundatorių kripta. Joje ilsisi kunigaikščiai Krošinskiai, grafai Tyzenhauzai ir Pšezdeckiai. Vėliau vykstame į Rokiškio dvaro rūmus. Pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą. Nuo 1952 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra apie 60 tūkst. eksponatų. Muziejuje veikia dvaro buities, unikalių L.Šepkos medžio darbų, dailės ekspozicijos ir t.t.
Susipažinę su Rokiškio miestu ir jo žymiausias objektais vykstame į AB „Rokiškio sūris” gamyklą. Čia jums pristatys programą „Sūrio kelias”. Pramoginės – pažintinės programos metu supažindinsime su sūrio pavadinimo kilme, jo istorija tarpukario Lietuvoje, etnografineis pieno rauginimo, sviesto mušimo, sūrio slėgimo indais. pamatysite filmuotą medžiagą apie AB „Rokiškio sūris” gamykloje gaminamų fermentinių sūrių technologinius procesus. Grįžimas namo.
- Kelionės kryptis