Image Alt

Switzerland

ŠVEICARIJA

Šveicarija yra Centrinės Europos valstybė. Tai viena gražiausių ir turtingiausių pasaulio šalių, kurios didžiąją dalį užima kalnai (Alpės). Šveicarija ribojasi su Italija pietuose, Vokietija šiaurėje, Austrija ir Lichtenšteinu rytuose, Prancūzija vakaruose. Gyventojai kalba vokiečių, prancūzų, italų kalbomis. Tai šalis, įžymi savo bankais ir laikrodžiais, sūriais ir šokoladu. Šalis daugelį amžių išlaikė savo neutralumą. Šveicarija garsėja savo nuostabiu kultūros paveldu, gamta ir pasaulinio lygio slidinėjimo kurortais.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 41,285 km²

Gyventojai – 8 454 083 gyventojai (2017 m.)

Sostinė – Bernas 133 791 gyventojas (2019 m.)

Kiti svarbūs miestai – Ciurichas, Ženeva, Bazelis

Oficialios kalbos – vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų.

Valiuta – Šveicarijos frankas.

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į šią šalį viza nereikalinga.

KLIMATAS

Šiaurės ir centrinėje dalyse dėl Atlanto įtakos žiemos būna žvarbios, o pietinėje dalyje klimatas yra saulėtas, švelnus, būdingas Viduržemio jūros regionui. Dažni lietūs būdingi aukštoms kalnų vietoms. Alpių slėniuose vyrauja saulėtas ir gana sausas oras. Apskritai Šveicarijos klimatas yra saikingas, temperatūra nepasiekia ekstremalių laipsnių. Liepos-rugpjūčio mėn. temperatūra būna 18-27 °C, o sausio-vasario mėn. -4 -2°C. Be abejonės aukštis virš jūros lygio labiausiai veikia temperatūrą.

Šveicarija yra atvira turistams ištisus metus ir kiekvienas sezonas yra savaip tinkamas kelionėms. Jei pagrindinis tikslas yra slidinėjimo kurortai, tuomet jūs turite atvykti žiemą. Tyrinėti šalies kultūros paveldą ir lankytinas vietas galima ir ne sezono metu. Kelionėms po kalnus ir ežerus geriausia aplankyti Šveicariją vasarą.

VIRTUVĖ

Šveicarijos virtuvę įtakojo Italijos, Vokietijos ir Prancūzijos kulinarijos tradicijos. Šveicarija istoriškai yra išsivysčiusi žemės ūkio šalis, todėl daugelį tradicinių patiekalų lengva paruošti. Daugelis kantonų turi regioninę virtuvę. Tradiciniai produktai: sūris, dešros, šokoladas, vynas.

KAINOS

Šveicarija yra viena iš brangiausių Europos šalių. Jos kainų lygis yra didesnis nei kaimyninėse šalyse: Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje.

Didžiausios Šveicarijos turistų išlaidos eina apgyvendinimui, tolimajam susisiekimui viešuoju transportu ir maistui ne namuose. Net nedideliame viešbutyje turėsite sumokėti ne mažiau kaip 58-83 eurų už vienvietį ar dvivietį kambarį.

Maistas Šveicarijoje yra labai brangus. Kainos restoranuose, baruose, kavinėse ir maisto parduotuvėse vidutiniškai ketvirtadaliu didesnės nei kaimyninėse šalyse. Pavyzdžiui, vakarienė, gaminama namuose iš prekybos centro įsigytų produktų, kainuos bent 12-16 frankų.

KĄ PAMATYTI

Čilono pilis Montreux mieste – pilis ant Ženevos ežero kranto. Ji buvo pastatyta 12-ajame amžiuje ir ilgą laiką buvo Savojos dinastijos rezidencija.

Sen Pjeras – katedra, senojo Ženevos miesto perlas. Jis buvo pastatyta 12-ajame amžiuje. Pastate išlikusi daugybė romėnų ir gotikos elementų.

Šv. Nikolajus – įspūdinga gotikos stiliaus bažnyčia Fribūro mieste. Fribūras yra laikomas vienu gražiausių viduramžių miestų Europoje.

Siono senamiestis yra vienas iš vaizdingiausių Europoje. Jis įsikūręs Ronos upės pakrantėje ir turi žavingą viduramžių atmosferą. Garsiausios lankytinos vietos yra katedra, raganų bokštas ir vyskupų pilis.

Notre Dame katedra yra labiausiai žinomas Šveicarijos gotikos, didžiosios viduramžių katedros, esančios Lozanoje, pavyzdys.

Žavingas Ciuricho senamiestis su gražia architektūra ir įdomiomis vietomis. Čia rasite daugiau nei 50 muziejų ir 100 meno galerijų. Ciuricho Bahnhofstrasse yra viena geriausių prekybos gatvių Europoje su madingomis dizainerių parduotuvėmis.

Reino krioklys yra didžiausias Vidurio Europos krioklys. Įsikūręs netoli Šafhauzeno miesto.

St. Moritz yra vienas garsiausių slidinėjimo kurortų Šveicarijoje. Tarp gražių Alpių ežerų, nelygių viršukalnių ir miškų.

Ženevos ežeras – didžiausias Alpių ežeras, esantis Šveicarijos ir Prancūzijos pasienyje.

MIESTAI IR KURORTAI

Šveicarijos sostinė yra Bernas. Turi vaizdingą senamiestį su gražiu viduramžių istoriniu centru, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo vietų sąrašą.

Ciurichas yra didžiausias Šveicarijos miestas ir transporto mazgas. Tai vienas iš dinamiškiausių Šveicarijos miestų su gražia architektūra, daug pramogų ir laisvalaikio patogumų.

Ženeva – vieno iš kantonų sostinė, įsikūrusi vaizdingoje Ženevos ežero pakrantėje. Tai miestas, kuriame yra JT būstinė Europoje.

Bazelis yra Šveicarijos kultūros sostinė su nuostabiu senamiesčiu ir energingu naktiniu gyvenimu. Šis miestas įsikūręs prie Reino upės šalia Prancūzijos ir Vokietijos sienos.

Lausanne yra Tarptautinio olimpinio komiteto ir pagrindinio universiteto centro būstinė.

Liucerna yra vienas gražiausių ir populiariausių Šveicarijos miestų. Įsikūręs to paties pavadinimo ežero pakrantėje prie Alpių sienos.

Luganas yra Pietų Šveicarijos sostinė ir Ticino kantonas. Jis garsėja savo vaizdinga gamta ir  poilsio kultūra.

Interlakenas yra vienas iš populiariausių vasaros kurortų Šveicarijoje, įsikūręs tarp vaizdingų ežerų. Siūlo daugiau nei 45 vaizdingus kalnų geležinkelius, keltuvus ir slidininkų keltuvus.

TRANSPORTAS

Šalį jungia šiuolaikiniai greitkeliai su Vokietija ir Austrija. Šveicarija turi vieną iš labiausiai išvystytų geležinkelių tinklų Europoje, todėl keliauti po šalį labai patogu. Be to, daugelis traukinių maršrutų yra labai vaizdingi. Su beveik visomis kaimyninėmis Europos šalimis reguliariai vykdomos kelionės. Taip pat galite nuvykti į Šveicariją autobusu iš kai kurių Rytų Europos šalių, Ispanijos ir Portugalijos.

You don't have permission to register