Image Alt

Molėtai

Molėtai

25€ Žmogui

Ryte išvykimas iš pageidaujamos vietos.

Pirmiausia vykstame į Etnokosmologijos muziejų Kulionių kaime. Pasikėlimas į naują apžvalgos aikštelę 40 metų aukštyje su gidu, apylinkių apžvalga, esant galimybei – 80 cm teleskopo apžiūrėjimas.

Vėliau vykstame į ekskursiją Observatorijoje, kur susipažįstame su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Kartais pasitaiko unikali galimybė pažvelgti į dangaus kūnus ir pro teleskopą.

PAPILDOMA EKSKURSIJA (pageidaujant): einame iki Lenktinio ežero pakrantėje esančios senos etnografinės sodybos, kurios teritorijoje įrengta senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė (ekskursiją pradėsime 18 val.). Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės – Ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia apsilankius sužinosime kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai, išgirsite daug įdomaus apie mūsų protėvių pagoniškąjį tikėjimą, astronomijos žinias, zodiaką.

Važiuodami link Vilniaus užsukame į geografinį Europos centrą, apžiūrime ekspoziciją, atidarytą 2004 metų gegužės 1 dieną. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto skaičiavimais tikrasis ir vienintelis geografinis Europos centras yra Lietuvoje. Šis faktas įregistruotas Gineso rekordų knygoje. 1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai naudodamiesi moksliniu gravitacijos centrų metodu, nustatė, kad šis centras yra į šiaurę nuo Vilniaus (26 km), šalia Purnuškių kaimo.

s
You don't have permission to register