Image Alt

Aukštaitija

Aukštaitija

Žmogui

Molėtai. Lankomi Molėtai, taip pat Europos geografinis centras, kuris atidarytas 2004 metų gegužės 1 dieną. Molėtuose aplankome Observatoriją, kur susipažįstame su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Kartais pavyksta rasti galimybę pažvelgti į dangaus kūnus ir pro teleskopą. Apsilankome Etnokosmologijos muziejuje, kurio ekspozicijų koridoriais pakilus į bokštą galima iš paukščio skrydžio apžvelgti vaizdingas apylinkes, Užsisakius ekskursiją tamsiu paros metu, galima pažvelgti į visatos gelmes per teleskopą.

Anykščiai. Tai Lietuvos literatūros sostinė. Apžiūrima literatūros klasikų namuose įrengti įdomūs muziejai: A. Baranausko klėtelė, A.Vienuolio, J. Biliūno memorialinis muziejus. Taip pat aplankoma aukščiausią Lietuvos bažnyčią, akmeninių paveikslų muziejų, Aplankomas Puntuko akmuo, Anykščių šilelis, Laimės žiburys, kurį palietus, sakoma, pasiekiama laimė. Bei, žinoma, Arklio muziejus.

Aukštaitijos nacionalinis parkas. Apsilankoma Palūšės bažnytėlė su aštuonkampe varpine, senovinis bitininkystės muziejus Stripeikių kaime – vieną iš įdomiausių ir gausiausiai lankomų Aukštaitijos nacionalinio parko vietų. Taip pat aplankomas Ginučių vandens malūnas. Šis malūnas – vienintelis iš šešių parke esančių, išsaugojęs autentišką įrangą. Nuostabi panorama atsiveria nuo Ladakalnio, paskelbto geomorfologiniu gamtos paminklu.

Biržai. Šis miestas minimas nuo 1450 metų. Aplankoma Radvilų XVII a. statytos bastioninė tvirtovė, kurioje įsikūręs didelis ir turtingas muziejus. Čia sužinosite visą Biržų krašto istoriją. Aplankomas Širvėnos ežeras, kuris yra seniausias Lietuvoje dirbtinis ežeras. Kitoje ežero pusėje stovi grafų Tiškevičių dvaras.

Pakruojis. Susipažinsite su Pakruojo kraštu ir didžiausiu Lietuvoje dvaro kompleksu bei jo istorija, pamatysite vienintelį Lietuvoje ir Europoje penkiaarkį dolomitinį tiltą.

Rokiškis. Aplankomas Rokiškio senamiestyje, kuris yra – raiškiausias ir vertingiausias klasicizmo epochos urbanistikos paminklas Lietuvoje. Lankoma  Rokiškio Šv. Mato Evangelisto bažnyčia. Išvyka į Rokiškio dvaro rūmus. Nuo 1952 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra apie 60 tūkst. eksponatų. Muziejuje veikia dvaro buities, unikalių L.Šepkos medžio darbų, dailės ekspozicijos ir t.t.

Kaina pagal užklausą

s
You don't have permission to register