Image Alt

Anykščiai – vyno kelias

Anykščiai – vyno kelias

25€ Žmogui

Atvykstame į Anykščius – Lietuvos literatūros sostinę. Apžiūrime literatūros klasikų namuose įrengtus įdomius muziejus: A. Baranausko klėtelę, A.Vienuolio memorialinį muziejų. Aplankome aukščiausią Lietuvos bažnyčią, akmeninių paveikslų muziejų, Liudiškėse užlipame ant aukšto, stataus, pušų apsuptyje kalno, kur yra J. Biliūno kapas – Laimės žiburys, kurį palietus, sakoma, pasiekiama laimė.
Toliau apsilankysime prie siauruko – unikalaus Lietuvoje siaurojo geležinkelio ir apžiūrėsime veikiančią siaurojo geležinkelio stotį:  siauruko istorijai skirtą parodą; sužinosime kuo skiriasi siaurasis ir platusis geležinkeliai; pamatysmte veikiantį garvežio modelį,  esant galimybei pasivažinėsite dviračiu ant bėgių, rankine drezina bei motodrezina.

Nuo 12 iki 14 val. pažintinė programa „Vyno kelias Lietuvoje”. Programą sudaro ekskursija po vyno gamyklą ir „Anykščių vyno” produkcijos degustacija. „Vyno kelio” dalyviai šioje programoje  savo akimis išvysta vaisiaus ar uogos virsmą vynu ir tuo pačiu susipažįsta su lietuviško vyno tradicijų kaita. Degustacijos metu bendrovės specialistai supažindina lankytojus su gėrimų sudėtimi, aromato ir skonio ypatumais, ragavimo kultūra.

Po degustacijos vykstame į Arklio muziejų, 14.30 val etnografinėje kaimo sodyboje edukacinė duonos kepimo programa ir kaimiškos vaišės (pietaujame-šaltieji ir karštieji patiekalai, duona….)  aplankysite  arklio muziejų, pageidaujant, galima pajodinėti.

Išvykstant į Vilnių aplankome Puntuko akmenį.

s
You don't have permission to register