Perloja – Merkinė – Marcinkonys

1 diena
Pažintinė - edukacinė programa moksleiviams
Lietuva
  • Perloja - Merkinė - Marcinkonys

Ryte išvykstame iš Vilniaus. Užsukame į Perloją. Aplankome paminklą  Vytautui Didžiajam (8,3 metro), vykstame ir sustojame Merkinėje: užlipame ant piliakalnio, apžiūrime bažnyčią, (pageidaujant kraštotyros muziejų).

Važiuojame į Marcinkonius, ten aplankome etnografijos muziejų: jame pamatysime 110 kg voveraičių talpinantį krepšį, grybavimo įrankius, unikalius Dzūkijos krašto daiktus. Marcinkonių etnografijos muziejuje mokysimės kaip liejamos žvakės. Gimus vaikeliui jam buvo išliejama žvakė, kurią uždegdavo per krikštynas. Su ta pačia žvake jis priimdavo pirmąją komuniją, ja nešinas eidavo ,,šliūban“, tos pačios žvakelės liepsnelė palydėdavo Amžinybėn. Žvakių liejiko amatu vertėsi nedaugelis, nors žvakės visada turėjo paklausą ir vertę. Atvykę sužinosite, kaip buvo liejamos žvakės, kaip paruošiamas vaškas, kokių reikia įrankių, iš kokių siūlų paruošiamas ,,knatas“ (dagtis), ką reikia daryti, kad žvakė būtų tiesi ir daug kitų paslapčių apie žvakių liejimą, kurias žino tik šiliniai dzūkai.
Kelionė į Vilnių , sugrįžimas vėlai vakare.

Kaina pagal užklausą.

Perloja – kaimelis Varėnos rajone. Apie jį pasakojama legenda, kad anksčiau šioje vietoje buvo miestelis, o jame gyveno kunigaikštis Perlius. Šalia miestelio jis pastatė bažnyčią. Vieną sekmadienį į bažnyčią prisirinko labai daug žmonių. Įpusėjus mišioms, prasivėrė žemė ir bažnyčia nugrimzdo. Vėliau toje vietoje atsirado ežeras. Žmonės tą ežerą pavadino Paperloju, o šalia esantį miestelį – Perloja. Seni žmonės pasakoja, kad dažnai, sekmadieniais, girdėdavo varpo dūžius sklindančius iš ežero, ir rasdavo bažnytines relikvijas išplautas ant kranto…

Merkinė – viena seniausių Lietuvos gyvenviečių.

Pagal Jūsų pageidavimus galime suorganizuoti kur kas daugiau.

Sudarome programas pagal užsakymus ir išpildome Jūsų norus – trumpiname ar ilginame kelionės dienų skaičių, keičiame lankomus objektus, sudarome naują kelionės maršrutą.

Skambinkite, rašykite, teiraukitės ir sukursime Jums geriausią pasiūlymą.

Kelionės kaina priklauso nuo važiuojančiųjų skaičiaus bei kelionės trukmės.

Kaina pagal užklausą

Siųsti užklausą