Rumunija – grafo Drakulos pėdsakais

8 dienos
Rusė - Bukareštas - Sinaja - Brašovasvarna
Rumunija

1 diena

Skrydis: Vilnius – Varna. Vykstate į Rusė miestą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvykstate Rumunijos link. Atvykstate į šalies sostinę Bukareštą. „Mažuoju Paryžiumi“ vadinamas miestas didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka. Turistų traukos objektas – Parlamento rūmai. Tai didžiausias pastatas Europoje ir antras pasaulyje po Pentagono. Ilgametis Rumunijos diktatorius Nikolajus Čiaušesku daugiau nei prieš 20 metų šiuos rūmus statė kaip tautos rūmus ir paminklą savo galybei įamžinti. Apžvalginė ekskursija po Bukareštą: Parlamento rūmai, Triumfo arka, Kisseleff bulvaras, Pergalės aikštė, Vyriausybės rūmai, Viktorijos bulvaras, Revoliucijos aikštė, Ateneumas – koncertų salė, Centrinė universiteto biblioteka, Meno muziejus, buvusieji karališkieji rūmai, Stavropolio bažnyčia, senasis miesto centras su senuoju Kunigaikščių teismu. Aplankote garsiojo Rumunijos diktatoriaus vasaros *vilą. Tai akivaizdus pavyzdys, kokia ištiesų didelė atskirtis buvo socialistinėje Rumunijoje ir kokia didele prabanga buvo apsupta diktatoriaus šeima. Gerėdamiesi nuostabiais vykstate į Sinajos kalnų kurortą. Nakvynė viešbutyje Sinajoje.

3 diena

Pusryčiai. Vykstate į *Sinajos vienuolyną, kuris dar vadinamas Bucegi kalnų katedra. Kelionę tesiate į Bucegi kalnų papėdėje įsikūrusią prabangią *Peleš pilį, kuri yra nuostabus renesanso architektūros šedevras. Pilis iki 1947 metų buvo karališkosios šeimos vasaros rezidencija, kurios 160-tyje kambarių eksponuojami puikiausi Europos meno kūriniai, Murano stiklo žvaigždės, vokiški vitražo langai. Vykstate į viduramžių miestą Brašovą. Apsuptas pietinių Karpatų kalnų Brašovas yra labiausiai turistų pamėgtas Rumunijos miestas. Vingiuotais keliais vykstate į XIII a *Bran pilį, kurią labai mėgo grafas Drakula. Siaurais spiraliniais laiptais patenkate į šešiasdešimt medžiu dekoruotų kambarių, kurių dauguma sujungti požeminiais pasažais su XIV –XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijų ekspozicijomis. Nakvynė viešbutyje Brašove.

4 diena

Pusryčiai. Vykstate į „Transilvanijos perlu” vadinamą Sigišoaro miestą, kur aplankote vienintelę Europoje viduramžių citadelę, kurioje iki šiol gyvenama. Čia gimė ir vaikystę praleido Vladas Tepeša, žinomas Drakulos vardu. Vladas Drakula – tai legendomis ir pasakojimais apipintas tironas, valdęs šešerius metus ir pagarsėjęs nepalenkiamu griežtumu ir užsispyrimu. Senamiestyje aplankote *Laikrodžio bokštą, bažnyčią, namą, kuriame gimė grafas Drakula (dabar čia įrengtas restoranas). Tęsiate kelionę Sibiu link. Sibiu – didžiausia ir turtingiausia iš septynių sienomis apjuostų citadelių, kurią XII a. pastatė Transilvanijos saksonai. Čia buvo atidaryta pirmoji Rumunijos ligoninė, vaistinė bei seniausias muziejus. Puikiai išsilaikę XV a. gynybiniai bokštai, Aukštutinio ir Žemutinio miestų aikštės, bažnyčios, Laiptų pasažas, Melo tiltas. Nakvynė viešbutyje Sibiu.

5 diena

Pusryčiai. Išvykstate prie Transfegerašo kelio, nutiesto per Rumunijos Karpatus, kurio ilgis 90 kilometrų. Tai – vienas vaizdingiausių ir aukščiausiai esantis Rumunijos asfaltuotas kelias, vingiuojantis per Fegerašo kalnus. Šis kelias nutiestas buvusio Rumunijos diktatoriaus komunisto Nikolajus Čiaušesku įsakymu 8-ąją dešimtmetį.. Kad būtų nutiestas Transfegerašas, teko išsprogdinti 4 mln. kubinių metrų uolynų, tam prireikė 6 mln. kilogramų sprogmenų. Per ketverius metus trukusių kelio tiesimo darbų turėjo prisidėti ir šalies kariuomenė, o darbininkų saugumui nebuvo skiriama beveik jokio dėmesio. Manoma, jog tuomet žuvo nuo 40 iki 400 žmonių. Atvykus prie Transfegerašo kelio *keltuvu keliatės prie Balea ežero. Tai – natūraliai ledyno suformuotas vandens telkinys, kuriame ištisus metus vanduo labai šaltas, tačiau itin skaidrus ir švarus. Pakilus keltuvu grožitės įstabia gamta. Čia galite įsigyti tradicinių rumuniškų suvenyrų ir paragauti tradicinių patiekalų. Grįžtate į Brašovą. Esant galimybei, siūlome tradicinį rumunišką vakarą (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Brašove.

6 diena

Pusryčiai. Vykstate į Sinają – „Karpatų perlą“, kalnų kurortą, įsikūrusį 1000m aukštyje virš jūros lygio Bucegi kalnų (Pietų Karpatai) papėdėje, gražiame Prachovos upės slėnyje. Šis kurortas ne veltui vadinamas karališkuoju – karalius Karolis I-asis Sinają buvo pasirinkęs savo vasaros rezidencija. Iš Busteni *keltuvu pakylate į daugiau kaip 2200m aukštyje esantį Furnikos kalną, kur grožitės vėjo, saulės ir lietaus sukurtomis skulptūromis. Lengvas žygis kalnų takeliais, kur visa laiką lydi nuostabūs vaizdai. Išvykstate į Bukarešto link. Nakvynė viešbutyje Bukarešto apylinkėse.

7 diena

Pusryčiai. Vykstate į į Veliko Tirnovo miestą,esantį Bulgarijoje ir  viliojantį unikalia architektūra. Miestas tituluojams ne tik pačiu gražiausiu Bulgarijos, bet ir Balkanų miestu. Aplankote unikalų senamiestį, kuris išsidėstęs ant trijų Jantros upės apsuptų kalnelių: TsarevetsTrapezitsaSveta Gora. Mieste, kuris net 200 metų buvo Bulgarijos karalystės sostinė, gausu cerkvių, kuriose palaidoti Bulgarijos carai ir didikai. Išvykstate į Varną. Nakvynė viešbutyje Varnos apylinkėse.

8 diena

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykstate į Varnos  oro uostą. Skrydis: Varna– Vilnius.

Kelionės metu autobusu nuvažiuojama apie 1560 km.

2018 08 05 – 08 12 – 1097,10 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Skrydis Vilnius – Varna– Vilnius,
 • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas,1
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi,
 • 7 nakvynės 3  viešbučiuose,
 • maitinimas – 7 pusryčiai,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • (1) – pagal aviakompanijos taisykles (reikalavimų bagažui teiraukitės likus 4 savaitėms iki kelionės).

Pastabos

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 100 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, arbatpinigiai, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, pietūs, vakarienės, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsį Bulgarijos kurortuose prieš ar po kelionės.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Rumunija – grafo Drakulos pėdsakais”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Kaina nuo:1097

Siųsti užklausą