Po Vilnių

1 diena
Pažintinė
Lietuva
Category:
  • Vilnius

Vilniaus istorija. Miesto atsiradimas, žmonių gyvenimas mieste tais senais laikais. Ši ekskursija ypatingai aktuali Lietuvos tūkstantmečio proga.

Vilniaus pilys. Pilių istorija, susijusi su miesto kūrimosi pradžia. Griuvėsiai, “pasakojantys” tometinio miesto kovas.

Vilniaus požemiai. Šioje eksursijoje sužinosite Vilniaus požemių praeitį. Jums atsivers naujas – požeminis pasaulis.

Vilnius – religijų ir kultūrų kryžkelė. Sužinosite, kaip viename mieste nuo senų laikų sugyveno daugelio kultūrų ir tikėjimų žmonės.

Vilniaus legendos. Vilniasu miestas apipintas legendomis. Išgirdę jas galėsite kitu kampu pažvelgti į sostinės praeitį.

Vilniaus vaiduokliai. Tarp didingų Vilniaus pastatų ir siaurų gatvelių įsikūrę linksmi, romantiški ir kartais pikti mistiniai vaiduokliai. Šioje ekskursijoje išgirsite šiurpiausias istorijas, minimas Vilniaus kronikose.

Vilniaus vienuolynai. Vilniuje yra net 23 vienuolynai – daugiau negu bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Unikalūs vienuolynų pastatai primena tų dienų lemtį…

Vilniaus gotika. Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčios tapo Vilniaus veidu. Jiems nėra lygių pasaulyje. Tačiau Vilniaus gotika – tai ne tik šie pastatai. Ekskursijos metu pamatysite gausybę gotikinių intarpų ir modernesnėje Vilniaus architektūroje.

Vilniaus barokas. Itališkas žodis „barocco” reiškia keistas, įmantrus. Šis stilius kuo puikiausiai pritapo Vilniuje. Būtent sostinėje buvo pastatyta gausybė baroko šedevrų (Šv.Petro ir Povilo bažnyčia, Šv. Trejybės vartai ir kiti).

Renesansas ir klasicizmas. Renesansas – tai ne tik architektūra, bet ir viduramžiškos mąstysenos atsigręžimas į humanizmą. Šios kultūros kelias Lietuvoje – tai švietimo ir mokslų atsiradimo kelias. Klasicizmas Vilniuje – Lietuvos garsiųjų architektų naujų formų ieškojimas. Nuostabūs pastatai – puikus balansas tarp antikos, baroko ir gamtos.

Kultūrų įvairovė Vilniuje. Šiandieniniame Vilniuje puikiai sugyvena lietuviai, rusai, baltarusiai, žydai ir daugelio kitų tautybių gyventojai. Ilgus metus daugiakultūrinis Vilnius klestėjo, apjungdamas slavų, baltų, germanų, totorių ir žydų kultūrų įtakas, o miesto architektūroje – gotikos, baroko, klasicizmo ir socialistinio realizmo ženklus.

Vilniaus įžymūs žmonės. Nuo senų laikų Vilnius garsėjo kūrybiškais žmonėmis. Rašytojai, dailininkai, mokslininkai ir kiti šviesuoliai šlovino ir garsino savo mylimą miestą.

Vilniaus rūmai. Ekskursijos metu išgirsite garsiausias Lietuvos giminių istorijas. Puošniausiuose Vilniaus rūmuose gyveno Lietuvos istorinės asmenybės, viešėjo Europos imperatoriai ir kiti didikai…

Asmenybės Vilniaus istorijoje. Istoriją kuria asmenybės. Tai ne tik mūsų šalies kultūriniai bei politiniai veikėjai, bet ir kitų šalių iškilios asmenybės, gyvenusios mūsų krašte.

Senieji amatai ir tradicijos Vilniuje. Vilniaus gatvelių pavadinimai primena mums senųjų amatų vystimosi istoriją. Iš skirtingų šalių atkeliaudavę amatininkai apsigyvendavo vieni šalia kitų, sudarydami cechus – bendrijas.

Literatūrinis Vilnius. Vaikščiodami Vilniaus gatvelėmis ir skersgatviais suprasite, iš kur garsiems rašytojams, poetams kilo įkvėpimas kūrybai…

Vilniaus kiemai. Vilniuje daug gražių, jaukių, paslaptingų kiemelių. Užsukus į juos, galima aptikti gausybę įdomių skulptūrų, lipdinių, gražių langų ir balkonų ir ne tik tai pamatysite apsilankę šioje ekskursijoje.

Vilniaus meilės istorijos. Nuo seniausių laikų meilė garbinama mene ir gyvenime, įamžinta nemirtinguose kūriniuose. Vilniaus gyventojai mylėjo karštai kaip ir mes, kentėjo meilę praradę ir džiaugėsi ją atradę… Mes iki šiol žavimės įsimylėjėlių užmojais ir sielvartaujame kartu su jais.

Garsiosios Vilniaus moterys. Garsios Vilniaus moterys ne tik mylėjo, liūdėjo, kūrė, bet ir įtakojo politiką, puoselėjo kultūrą, sunkiaisiais šalies laikais suteikdavo žavesio, švelnumo, žaismingumo…

Vilniaus kapinės. Senosios Vilniaus kapinės turi savo istoriją, stilių, jos pakluso įvairių laikų madai. Jose ilsisi žymūs Lietuvos žmonės.

Vilniaus tiltai. Šioje ekskursijoje vaikščiodami seniausiais ir naujausiais Vilniaus tiltais Jums atvers gražiausi miesto vaizdai.

Vilniaus parkai. Žalioji miesto puošmena – parkai pradėti kurti prie dvarų ir didikų rezidencijų. Šiuolaikiniai parkai gražiai įsikomponuoja į bendrą miesto gamtovaizdį.

Naktinis Vilnius. Ši ekskursija skirta romantikams ir svajotojams, norintiems pamatyti kitokį miestą. Naktinis apšvietimas sukuria ypatingą atmosferą.

Sovietmečio Vilnius. Sovietmetis paliko gilius ir sunkius pėdsakus mūsų istorijoje, kurie dar labai juntami ir šiandien. KGB rūmai mena tą tragišką laikotarpį, kai buvo naikinami mūsų šalies patriotai, o sovietmečio stiliaus pastatai primena apie netolimus, bet jau gerokai užmirštus istorinius įvykius.

Užupis – menininkų centras. Užupis yra vienas seniausių Vilniaus rajonų. Dabar apleistuose Užupio pastatuose įsikūrę jauni menininkai, kurių bendruomenė pasiskelbė „Nepriklausoma Užupio Respublika”.

Linksmos Vilniaus istorijos. Vilniuje gyveno ir gyvena kūrybiški ir linksmi žmonės. Pokštų ir linksmybių mėgėjus kviečiame prisijungti ir nuoširdžiai pakvatoti iš istorinių asmenybių sąmojo.

Tikslių kainų teiraukitės agentūroje.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Po Vilnių”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Kaina pagal užklausą

Siųsti užklausą