Maroko imperatoriškieji miestai

10 dienos
Pažintinė kelionė lėktuvu
Marokas
Category:
  • Maroko imperatoriškieji miestai

1 DIENA. Skrydis: Vilnius – Europos miestas – Marakešas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

2 DIENA. Pusryčiai. Labai anksti ryte išvykstate į Kasablanką, Maroko ekonomikos ir verslo sostinę. Aplankote miesto širdį – Mohamedo V aikštę, kurioje susikerta pagrindiniai Kasablankos keliai, la Ligue Arabe parką. Pravažiuojate pro brangiausią Kasablankoje Anfos rajoną. Pamatote *Hassano II mečetę – trečią pagal dydį Islamo pasaulyje, nusileidžiančią tik Mekai ir Medinai Saudo Arabijoje. 1993 m. atidaryta mečetė buvo statoma 5 metus, o statybos darbuose dalyvavo daugiau nei 30 000 darbininkų ir amatininkų. Mečetės architektūroje susipynusios senos tradicijos ir naujausios technologijos. Išvykstate į Rabatą – Maroko karalystės sostinę. Atvykę aplankote puikiai išlikusį Le Tour Hassan minaretą, Mohamedo V mauzoliejų, skirtą garbiajam Maroko valdovui, įtvirtintąją Rabato senamiesčio dalį – kasba. Apžiūrite Karališkuosius rūmus (Royal Palace). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje netoli Rabato.

3 DIENA. Pusryčiai. Vykstate į gynybinių sienų saugomą senąją šalies sostinę – Meknesą, kuriame yra bene gražiausi miesto vartai Maroke – Bab Mansour, vietinių vadinami „vartais iš praeities į ateitį“. Apžiūrite karališkąsias sultono *Moulay Ismael arklides, kuriose kadaise buvo laikoma iki 12 000 karališkųjų žirgų. Aplankote miesto mediną ir žydų kvartalą. Keliaujate į Volubilį, pakeliui pravažiuodami Moulay Idriss (šventąjį miestą). Tai mažytis, kalkėmis baltintų statinių miestas, įsikūręs kalnų įduboje. Miestas pavadintas žmogaus, atnešusio VIII a. islamą į Maroką, vardu. Tai pirmasis musulmoniškas miestas Maroke. Atvykstate į *Volubilį – vieną iš geriausiai išlikusių romėnų miestų Maroke. Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su labai gerai išsilaikiusiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus.. Vykstate į Fesą. Apžvalginė ekskursija po miestą. Fesas – vienas iš geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų, turintis unikalų senamiestį, skaičiuojantį savo metus nuo VIII a., puikiai reprezentuojantis Andalūzijos senąją architektūrą ir to meto miestų statybos principus. Feso senamiestis – tikras labirintas! Dėl savo unikalumo šis miestas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai seniausias Maroko imperatoriškasis miestas ir pirmoji arabų dinastijos sostinė. Aplankote Fes el Djedid senamiesčio dalį, pastatytą Merenidų dinastijos valdymo laikais XIII a. Čia išlikę karališkieji rūmai. Sustojate nusifotografuoti prie įspūdingų Hasano II valdymo laikais sukurtų rūmų vartų. Aplankote buvusį žydų kvartalą Mellah. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Aplankote senamiestį Fes el Bali, *Bou Inania medresę, pamatote Kairaouine mečetę, apžiūrite Moulay Idriss II mauzoliejų. Užsukate į odos ir medžio išdirbėjų, keramikų kvartalus. Pamatote Nejjarin fontaną, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Išvykstate į Beni Mellal. Važiuojate Atlaso kalnų šlaitais vingiuojančiu keliu, pakeliui pravažiuojate du kalnų kurortus (Immouzer ir Ifrane), berberų kaimą Azrou. Atvykstate į Beni Mellal – regiono prekybos centrą, kuriame auginama daug žemės ūkio produktų: apelsinų, figų, alyvuogių ir kt. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Beni Mellal.

5 DIENA. Pusryčiai. Anksti ryte išvykstate į Marakešą – Atlaso kalnų papėdėje įsikūrusią pietų Maroko sostinę. Dėl savo pastatų spalvos Marakešas dar vadinamas rožiniu (arba raudonuoju) miestu. Atvykus į Marakešą – apžvalginė ekskursija po miestą. Aplankote įspūdinguosius *Majorelle sodus, kurie priklausė dizaineriui Yves Saint Laurent. Sustojate prie Koutoubia mečetės, kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Pasivaikštote Marakešo medinoje (senamiestyje), aplankote *Sadu dinastijos kapus. Apžiūrite *Bahia rūmus, įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoracijų pavyzdys. Gerai iki šių dienų išlikę rūmų kambariai stebina savo elegantiškomis dekoracijomis, kurioms sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. Aplankote įžymiąją Džemna el Fna aikštę, kuri nepalieka abejingų – tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, ugnies rijikai. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai. Marokiečiai Džema El Fna aikštę vadina didžiausiu pasaulyje barbekiu po atviru dangumi. Apsilankote Marakešo turguje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai. Vykstate į *Ait Benhaddou kaimą-tvirtovę, įsikūrusią prie buvusio karavanų kelio iš Sacharos į Marakešą. Jau XI a. tai buvo pagrindinė kupranugarių karavanų, į pietus gabenančių druską ir atgal grįžtančių su dramblio kaulu bei auksu, sustojimo vieta. Tvirtovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dėl liūčių ji kasmet vis labiau griūva, todėl dauguma gyventojų išsikėlė į kitapus upės esantį kaimą. Ši vieta yra labai mėgstama kino režisierių ir operatorių – kaip unikalus kampelis kino filmų dekoracijoms. Čia buvo filmuojami filmų: „Jėzus iš Nazareto“, „Paskutinis Kristaus gundymas“, „Mumija“, „Gladiatorius“, „Aleksandras“ – epizodai. Toliau kelias vingiuoja per 2260 m aukštyje esančią Tichka kalnų perėją, nuo kurios atsiveria įspūdingas Atlaso kalnų vaizdas. Atvykstate į Marakešą – Atlaso kalnų papėdėje įsikūrusią pietų Maroko sostinę. Esant galimybei, siūlome atskleisti Maroko virtuvės paslaptis kulinarijos pamokoje (už papildomą mokestį.) Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Išvykstate į Essaouirą. Miestas-tvirtovė, įkurtas portugalų XV a., skalaujamas Atlanto vandenyno, dar žinomas kitu pavadinimu – Magador. Senovėje jis buvo vienas iš svarbesnių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien – tai nuostabus jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjų dėmesį. Vandens sporto mėgėjai jį vadina „Afrikos vėjo miestu“. Nakvynė viešbutyje Essaouiros apylinkėse

8 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie Atlanto vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Essaouiros apylinkėse.

9 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie Atlanto vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Essaouiros apylinkėse.

10 DIENA. Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į Marakešo oro uostą. Skrydis: Marakešas – Europos miestas -Vilnius.

 

Kelionės metu autobusu nuvažiuojama apie 2900 km.

Kelionės kainų teirautis agentūroje

Daugiau informacijos: +370 5 216 28 36 / info@vildora.lt

  • (*) – mokami objektai ekskursijų metu. Turistas moka pats vietine valiuta apie 70 EUR.
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, siūlomų ekskursijų kainos, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
  • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos – už papildomą mokestį.
  • Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui (apie 20-30 EUR), mokami kelionės pabaigoje ir į kainą neįskaičiuoti.
  • Į kainą įskaičiuotas tik rankinis bagažas (1 keleiviui 1vienetas), registruotas bagažas už papildomą mokestį. Dėl rankinio bagažo išmatavimų ir svorio reikalavimų teiraukitės užsakymo metu.
  • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, arbatpinigiai, pietūs, gėrimai vakarienių metu, papildomos ekskursijos, kitos nepaminėtos išlaidos.
  • Minimalus keliautojų skaičius – 20, vykstant mažesniam keliautojų skaičiui kelionės kaina gali keistis.
  • Pasikeitus į kainą įskaičiuotų paslaugų kainoms, lito ir užsienio valiutų santykiui, kelionės kaina gali kisti.

Kaina pagal užklausą

Siųsti užklausą