Istorinis Tunisas – Sacharos link

8 dienos
Hamametas – Tunisas – Duga – Kairuanas – As Susas
Tunisas
 • Tunisas

1 diena

Skrydis: Vilnius – Enfida. Išvykstate į Hamametą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Hamameto apylinkėse.

2 diena

Pusryčiai. Vykstate į Kartaginą, elegantišką sostinės priemiestį, kurio vietoje kadaise klestėjo galingas finikiečių miestas, valdęs vakarinę Viduržemio jūros baseino dalį, vėliau tapęs romėniškos Afrikos provincijos sostine. Archeologinė Kartaginos vietovė yra saugoma UNESCO. Apžiūrite *finikiečių tofetą (šventyklą-laidojimo vietą), karinį bei prekybinį finikiečių uostus, aplankote iki šių dienų išlikusias Antonijaus Pijaus termų liekanas. Ekskursiją tęsiate į istorinį Kartaginos centrą – Birsos kalvą, nuo kurios atsiveria įspūdingi Tuniso įlankos ir miesto vaizdai. Vykstate į kerintį kontrastų miestą – Tunisą. Esant galimybei, aplankote  įžymųjį *„Bardo“ muziejų, stebinantį įmantria architektūra ir turtinga romėnų mozaikų kolekcija. Laisvas laikas pasivaikščiojimui miesto centre. Vykstate į vieną gražiausių Tuniso miestelių – XIII a. įkurtą mėlynos ir baltos spalvos Sidi Bou Saidą, viliojantį savo grožiu ir architektūra ir įkvėpusį kūrybai ne vieną menininką. Siūlome paklaidžioti gatvelėmis, prisėsti širdžiai mieloje kavinukėje ir paragauti tradicinės mėtų arbatos. Grįžtate į Tuniso miestą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Išvykstate į *Dugą (Thugga), vieną iš geriausiai išlikusių antikinių miestų, kurį įkūrė berberai. Apžiūrite senovės romėnų *teatrą, *Saturno šventyklą, pastatytą II a. pr. Kr. Kelionę tęsiate į Kairuaną, pirmąjį musulmonų Šiaurės Afrikoje įkurtą miestą, tapusį ne tik Tuniso valstybės sostine, svarbiu kultūros centru, bet ir šventa islamo religijos pasekėjams vieta. Apsilankote *Didžiojoje (Sidi Okbos) mečetėje, į kurią keliaudavo piligrimai iš Šiaurės Afrikos, kuriems Meka buvo nepasiekiama. Tikėta, kad septynios kelionės į šią mečetę prilygsta vienai kelionei į Meką. Šiandien  Kairuanas ir Okbos mečetė tebėra labai svarbus musulmonų religijos centras. Viena iš miesto įdomybių – *Ahlabitų baseinai – didžiulės vandens talpyklos atvirame ore, aprūpindavusios miesto gyventojus geriamu vandeniu. Laisvas laikas pasivaikščiojimui po Kairuano mediną. Vykstate į viešbutį As Suso kurorte. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Išvykstate į *El Džemą, puikiai išlaikiusį viduramžių dvasią, kultūrą ir architektūrą. Apžiūrite vieną iš didžiausių ir geriausiai išlikusių romėnų statytų amfiteatrų, į kurį tilpdavo apie 30 000 žiūrovų. Vykstate pro Sfaksą, pietų sostinę, Gabesą, vienintelę Tunise jūrinę oazę, kuriame galima pajusti didžiosios Afrikos dykumų dvelksmą. Tęsiate kelionę į Matmatą. Matmata – nedidelis kaimelis pietų Tunise. Kai kurie vietos gyventojai – berberai gyvena tradiciniuose požeminiuose būstuose – troglodituose. Matmata garsi ir dėl to, kad čia filmuoti filmai „Žvaigždžių karai“. Po pietų išvykstate į Duzą, dar vadinamą „Sacharos vartais“. Įsikuriate viešbutyje. **Vakare siūloma pajodinėti kupranugariais ir palydėti saulę dykumoje, pasigėrėti vėjo supustytomis smėlio kopomis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Duzo apylinkėse.

5 diena

Pusryčiai. Išvykstate į oazių „sostinę” – Tozeurą. Važiuojate pro nuostabius prisiminimus paliksiantį Chot El Džerido druskos ežerą. Čia gimsta gražiausios dykumos rožės ir galima pamatyti įdomiausių miražų. Atvykstate į Tozeurą, kur lankote gražiausią XIV a. senamiesčio kvartalą Uled el Hadef, kur visi pastatai papuošti tik šioms apylinkėms būdingais rudų plytų geometriniais ornamentais; *zoologijos ir *botanikos sodus, *datulių palmių muziejų. Siūlome **išvyką visureigiais į Šebikos kalnų oazę Sacharoje, pamatyti kalnų krioklius, Mides tarpeklį, visureigiais pavažiuoti į Onk Jemal vietovę, kur išlikusios „Žvaigždžių karai“ filmo dekoracijos. Laisvas laikas miesto senamiestyje, kuriame auga tūkstančiai palmių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tozeure.

6 diena

Pusryčiai. Vykstate į senovės romėnų miestą Sbeitlą, kurį pirmąjį Šiaurės Afrikoje užkariavo arabai. Aplankote didingas šventyklas, pastatytas Jupiteriui, Junonai ir Minervai. Vykstate į As Susą, kurį XI a. pr. Kr. įkūrė finikiečiai. Poilsis prie jūros. Laisvu laiku siūlome aplankyti miestą. As Susas turtingas senamiesčiu – medina, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mediną supa aštuonių metrų aukščio mūro siena, išlikusi didžioji miesto mečetė ir musulmonų vienuolynas. Kurorte gausu parduotuvių, kavinių, SPA centrų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje As Suse.

7 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje As Suse.

8 diena

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykstate į Enfidos oro uostą. Skrydis: Enfida – Vilnius.

Kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~ 2700 km.

2018 06 08 – 06 15 – 1016,10 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Skrydis Vilnius – Enfida – Vilnius,
 • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas,1
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi,
 • 7 nakvynės 3– 4  viešbučiuose (2 iš jų kurorte),
 • maitinimas: 7 pusryčiai (kontinentiniai) ir 7 vakarienės (švediškas stalas),
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • (1) – pagal aviakompanijos taisykles (reikalavimų bagažui teiraukitės likus 4 savaitėms iki kelionės).

Pastabos

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 70 € už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (**) – siūlomos mokamos pramogos. Turistas moka pats apie 40 € už visus (**) pažymėtus objektus.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui (apie 20 €), mokami kelionės pabaigoje ir į kainą neįskaičiuoti.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, arbatpinigiai, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, pietūs, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai,  asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsio savaitę prieš ar po kelionės.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Istorinis Tunisas – Sacharos link”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Kaina nuo:1016

Siųsti užklausą