Krekenava

1 diena
Pažintinė
Lietuva
Category:
  • Krekenavos_parkas2
  • 0.807557001328960600
  • shutterstock_146484395

Vykstame į Upytės lino muziejų. Čia Jūsų laukia edukacinė programa „Lino kelias“. Muziejus įsikūręs vėjo malūne. Stultiškių vėjo malūnas pastatytas 1880 m. Malūnas yra keturių aukštų, su pasukama prieš vėją kepure. Veikia Linų muziejus, jame galima susipažinti su senoviniu lino apdirbimu, įvairiais eksponatais: audimo staklėmis, įrankiais linui apdirbti, raštuotomis staltiesėmis, rankšluosčiais ir kt. Kiekvienas galės pamėgins nubraukti lino galvutes, minti, brukti ir šukuoti pluoštą, net pabandyti austi.

Toliau vykstame į Krekenavos regioninį parką. Ekspozicijoje atskleidžiamas regioninio parko išskirtinumas – Nevėžio vidurupio kraštovaizdis su pievomis, daugybe senvagių bei jų liekanų. Ekspozicijoje supažindinama su parko augalija bei gyvūnija, pasakojama apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio: piliakalnius, dvarus, kaimus ir miestelius, vandens malūnus, įžymius žmones.

 Šalia parko lankytojų centro  2014 m. pastatytas plieninis asimetrinis su atotampomis apžvalgos bokštas. Jo aukštis – 30 m. Apžvalgos aikštelė įrengta 25 m aukštyje. Iš jos galima grožėtis Nevėžio slėniu ir apžvelgti aplinkines maždaug 10 km atstumu. Slėnyje puikiai matosi išsirangiusi Nevėžio upė, senvagės, užutėkiai. Tolumoje matyti Krekenavos miestelis, mažosios bazilikos bokštai ir t.t.

Vykstame į Pašilių stumbryną. Su stumbryno darbuotoju čia galėsite gėrėtis stumbrais nuo dengtos – apžvalgos aikštelės, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje. Pasiimkite duonos pavaišinsite stumbrus.

Po visų pramogų vykstame į namus.

Kaina pagal užklausą

Siųsti užklausą