Neatrastoji Pietų Švedija | Žavingieji Kristianstadas, Lundas ir Malmė

4 dienos
Švedija, Kristiandas, Lundas, Malmė
Švedija

1 diena

Po pietų išvykstate Klaipėdos link. Kelionė per Lietuvą. Pavakary atvykstate į Klaipėdą. Laivu išplaukiate į Karlshamną. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena

Pusryčiai. Ryte atplaukiate į Karlshamną. Vykstate į pirmąjį Skandinavijoje Renesanso stiliaus miestą Kristianstadą. Miestas įkurtas kaip pasienio tvirtovė, apsuptas pelkių, suteikiančių natūralią apsaugą. Pasivaikštote po senamiestį, su puošniais pastatais ir išlikusia kvadratine gatvelių schema; Skandinavijoje gražiausia renesansinė Šventosios Trejybės bažnyčia; žavingoji miesto aikštė; žaliasis Tivolio parkas su jo centre esančiu prašmatniu dramos teatru. Keliaujate į vieną seniausių ir gražiausių Švedijoje – Lundo miestą, garsėjantį puikiai išlikusia didinga, romaninio stiliaus Katedra, kuri yra tokia pat sena kaip visas miestas. Įspūdingo dydžio Katedra yra pati lankomiausia bažnyčia Švedijoje, kasmet sulaukianti virš 700 000 lankytojų. Gėritės į 55 m aukštį kylančiais bokštais, puikiai išlikusiu interjeru, įspūdingu XV a. astronominiu laikrodžiu, didingais vargonais, senovine kripta. Viduramžiška miestelio dvasia mėgaujatės vaikščiodami akmenimis grįstomis gatvelėmis, gėritės miesto fontanais, žalumynais ir parkais. Lundagardo parko apsuptyje esantis Lundo universitetas, įkurtas 1666 m. yra viena patraukliausių studijų vietų Švedijoje. Aplankote Lundo širdyje esantį universiteto pasididžiavimą – Botanikos sodą. Čia 8 ha plote auginama daugiau nei 7000 įvairiausių augalų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Malmės apylinkėse.

3 diena

Pusryčiai. Atvykstate į spalvingiausią, trečią pagal dydį Švedijos miestą – Malmę. Miestas džiugina čia atvykusius pramogų įvairove ir kosmopolitiškumu. Net trečdalis miesto gyventojų yra užsieniečiai. Tokia gyventojų įvairovė įtakoja spalvingą miesto kultūrinį gyvenimą. Čia galima pamatyti ne tik įspūdingas bažnyčias ir katedras, bet ir mauriškas sinagogas, nedideles mečetes. Aplankote seniausią visoje Skandinavijoje Renesanso epochos – *Malmės pilį ir joje esančius muziejus. Pilis per ilgą savo gyvavimą mena labai spalvingą istoriją – čia buvo valdovų rezidencija, kalėjimas su kankinimų patalpomis, monetų kalykla. Dabar pilyje įrengti muziejai, pristatantys gamtos mokslų istoriją, XVII a. karų istoriją, Šiaurės šalių meną. Aplankote didelį akvariumų kompleksą, kuriame daugybė vietinių, jūrinių, tropinių ir egzotinių veislių žuvų. Čia įrengtuose terariumuose stebite gyvačių, roplių gyvenimą, o naktinių gyvūnų salėje galite susipažinti su šikšnosparnių, tarantulų, salamandrų ir kitų naktinių gyvūnų elgsena. Pasivaikštote po didžiulį pilį supantį parką, kuriame yra autentiškas XIX a. malūnas. Šalia Malmės pilies veikia mokslo ir jūrininkystės muziejus, kuriame gausu eksponatų: arklių tempiamas tramvajaus vagonas, garo variklis, automobiliai, aviacijos transporto priemonės, povandeninis laivas. Apžiūrite seniausią pastatą mieste – gotikinę Šv. Petro bažnyčią, kuri stebina savo 105 m aukščiu bei interjero paprastumu. Dėl puikios akustikos čia organizuojami įvairūs koncertai. Pagrindinėje miesto aikštėje stovi išskirtinio grožio Rotušė, su aikštę supančiais žaviais XVI–XIX a. pastatais. Vienas įdomiausių miesto paminklų – Šautuvas, surištas mazgu (The Knotted Gun). Šis paminklas buvo pastatytas po J. Lenono nužudymo, atkreipti dėmesį į smurtą pasaulyje. Laisvas laikas. Vykstate į Karlshamno uostą. Vakare laivu išplaukiate į Klaipėdą. Vakarą praleidžiate pramogaudami laive. TNakvynė laivo kajutėse.

4 diena

Pusryčiai. Ryte atplaukiate į Klaipėdą. Vilnių pasiekiate po pietų.

Kelionės metu nuvažiuojama ~1000 km.

2018 04 19-22 – 251,10 EUR/asm.

2018 09 20-23 – 251,10 EUR/asm.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu,
 • 2 nakvynės laive Klaipėda – Karlshamnas – Klaipėda, vieta keturvietėje kajutėje be lango, T
 • 1 nakvynė viešbutyje,
 • maitinimas – 3 pusryčiai (švediškas stalas),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Pastabos

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ¹Panevėžio ir ¹Šiaulių.

(¹) – yra papildomų sąlygų.

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 50 SEK už visus (*) pažymėtus objektus.
 • T– už papildomą mokestį galima pasirinkti vietą dvivietėje ar aukštesnės kategorijos kajutėje su langu.
 • Už papildomą mokestį, iš anksto galima užsisakyti vakarienes laive (švediškas stalas). Vienos vakarienės kaina asmeniui – 14 EUR (perkant laive, kaina asmeniui – 16 EUR).
 • Dėl iš anksto neįmanomų numatyti aplinkybių, ar/ ir keltų tvarkaraščių pasikeitimo, Novaturas gali pakeisti keltų atplaukimo ir išplaukimo vietas, kelionės datą ar kitaip koreguoti programą.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Neatrastoji Pietų Švedija | Žavingieji Kristianstadas, Lundas ir Malmė”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Kaina nuo:251

Siųsti užklausą