Ignalina

1 diena
Pažintinė
Lietuva
Category:
  • dsc_0114
  • DSC02478_3.medium

         Vykstame į Ignaliną, Strigailiškio kaimą, kur Jūsų laukia edukacinė šakočio kepimo programa. Čia susipažinsite kaip ruošiami ir kepami šakočiai ir patys dalyvausite šakočio kepime. Šakočio ragavimas, arbata.

         Toliau, pageidaujant, edukacinė programa Pieno kelias. Čia ragausite medų, duoną, sūrį ir sviestą, kurį Jūs „sumušite“, susipažinsite su įrankiais kuriais senovėje mušdavo sviestą, papasakos apie sviesto atsiradimą.

       Vykstate ant Ladakalnio –  žinomiausia apžvalgos aikštelė Aukštaitijos nacionaliniame parke. Ladakalnis – 176 m aukščio virš jūros lygio kalnas, stūksantis Šiliniškių gūbrio kalvų grandinėje, kuri lyg pašiaušta drakono ketera nutįsta į abi puses kiek tik užmato akys. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Nuo šio kalno atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu.

     Toliau vykstame į  edukacinę programą Paukščių kaime. Paukščių kaimas Cijonai – tai kaimas Ignalinos rajone. Vieta, kur galite pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esate matę ir išgirsite daugiau jų balsų nei kada nors esate girdėję. Žygis per pelkę ieškant paukščių kiaušinių, istorijos apie paukščius didžiausiame Lietuvoje lizde, kiaušinienės kepimas ant laužo ir keptos putpelės pietums – tai tik dalis pramogų ir malonumų, kuriuos patirsite apsilankę Paukščių kaime.

   Po visų pramogų vykstame namo.

Kaina pagal užklausą

Siųsti užklausą